Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan Vizesi Başvuru Formu Nedir?

Bulgaristan Vize Başvuru Formu, Bulgaristan Başkonsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi vize beyan belgesidir. Bulgar Vize Başvuru Formu, Bulgaristan Konsolosluğu'nun Bulgaristan vize talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinebilmesini sağlarken, başvuru formu olmayan hiçbir vize başvurusu kabul edilmemektedir. Bulgaristan Konsolosluğu'nun vize talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinebilmesi için Bulgaristan vizesi başvuru formu eksiksiz olarak doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Eksik, hatalı ve tam olarak doldurulmamış başvuru formları iligili makam tarafından kabul edilmemektedir.

Bulgaristan vize başvuru formu, Bulgaristan vize işlemleri için önemli belgelerden biridir. Bu belge olmaksızın vize başvurularında bulunulamazken yine bu belgede verilecek olan bilgiler Bulgaristan vizesi için gerekli evraklarda bulunan bilgilerinizle tutarlılık göstermelidir. Bulgar vize başvuru formu ile Bulgar vizesi evraklarında bulunan hatalı, çelişkili ve eksik bilgiler Bulgaristan vize başvurularınızın sonucunu olumsuz yönde etkileyebilir.

Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan vize başvuru formu Türkçe olarak hazırlanmış bir belgedir. Bulgar vize başvuru formu doldurma işleminde bulunacak olan Türkiye Vatandaşları, vize başvuru formunu Türkçe olarak doldurabileceklerdir. Bulgaristan vize başvuru formunun büyük harfle, eksiksiz, doğru  ve birbirleriyle çelişmeyen ifadeler kullanılarak doldurulmasına dikkat edilmelidir.

Yapılacak olan seyahatlerde her başvuru sahibi için ayrı bir form doldurulmalıdır. Başvuru sahibi 1 yaşına girmemiş bir bebek dahi olsa ayrı bir dosya hazırlanarak ilgili konsolosluğa sunulmalıdır. Başvuru formu çocuğun kendi bilgileriye (T.C kimlik numarası, pasaport numarası, nüfus kayıt örneği vb.) doldurulmalıdır. 18 yaşından küçük başvuru sahipleri için evraklarına ek olarak hem anne hem babanın imzaladığı noterden alınmış, resmi onaylı muvafakatname eklenmelidir. (çocuk anne/babasıyla seyahat ediyor olsa dahi). 18 yaşından küçüklerin başvuru formu anne/babasının seyahat bilgileriyle doldurulmalıdır. (konaklama bilgileri, davetiye, seyahat masrafları vb.)

Vize başvuru formu seyahat amacına uygun doldurulmalıdır. Planlanan seyahat turistik, ticari, aile ziyareti ya da transit olabilir. Bu kısa süreli vize kategorileri için ayrı ayrı başvuru formu yoktur, yalnızca seyahat amacına uygun seçenekler işaretlenmelidir. Turistik vize başvurularında konaklama bilgileri, otel adı, adresi, telefon numarası vb. bilgiler doğru yazılmalıdır. Ticari vize davetiyelerinde; davet eden kişi ya da kurumun adı, adresi ve iletişim bilgileri, aile ziyaret vizesinde yine aynı şekilde davet eden kişi bilgileri ve adresi eksiksiz ve doğru yazılmalıdır. Verilen yanlış bilgilerden ötürü başvurular olumsuz yanıtla alabilir. Bu durumda vizenizin red cevabı almasında herhangi bir itiraz hakkınız olmayacaktır. Vize başvuru formu titizlikle, doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

Bulgar vize talep formunda kimlik bilgileri, yurt dışı seyahat çıkış belgesinin türü, seyahat amacı, meslek bilgileri, transit geçiş yapılacaksa esas gidilecek ülke bilgileri, seyahat ve ikamet masrafları, masraflar 1. dereceden yakın tarafından karşılanacaksa sponsorun kimlik ve  iş bilgileri, Bulgaristan’da konaklanacak yer bilgileri detaylı olarak yazılmalıdır. İstanbul, Edirne, Bursa temsilciliklerinden başvuruda bulunmak için gerekli formu; Ankara ve Gaziantep başvuruları için doldurulması gereken formu aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Bu internet sitesi Bulgaristan Konsolosluğu'nun resmi sitesi değildir. Burada yer alan bilgilerin doğruluğunu işlemlerinize başlamadan önce mutlak suretle teyit ediniz. Vize ve vatandaşlık işlemlerinizle ilgili en güncel ve doğru bilgileri Bulgaristan Büyükelçiliği ve Bulgaristan Başkonsolosluğu’nun resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz.
 

Ana Menü

Duyurular

Bulgaristan'a Girişlerde Schengen Yasağı Olanlar Dikkat!

Bulgaristan'ın Avrupa Birliği Konseyi Dönem Başkanlığında Avrupa Parlementosu ile arasındaki anlaşmaya göre; Schengen ülkelerine giri...
2023-08-03 17:38:42

Bulgaristan Vatandaşlarının Türk Vatandaşlığı Alma Hakkı

31 Mayıs 2021 tarihli Balkan Ülkeleri Vatandaşlıklarının İstisnai Olarak Türk Vatandaşlığını Kazanmaları adlı genelge ile gerekli şart...
2023-08-03 17:38:27

Bulgaristan Konsolosluklarının Yılbaşında Kapalı Olduğu Günler

Değerli ziyaretçimiz; Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara Bulgaristan Başkonsolosluğu İstanbul Bulgaristan Konsolosluğu Edirne Bulg...
2023-08-03 17:22:46

Bulgaristan Covid-19 Seyahat Güncellemesi

2020 Mart ayı  itibarıyla etkisini gösteren Covid-19 pandemisi seyahat kurallarının da periyodik aralıklarla değişmesine sebep olmaktadı...
2023-08-03 17:22:05
Tüm Duyurular
Vize Başvuru Formu