Duyurular
» 2014 SENESİNDEN İTİBAREN BULGARİSTANDA DEVAMLI OTURUM İZNİ 1 MİLYON LEVA BEDELİNDE OLUCAK Bulgaristan Cumhuriyeti yabancılar kanununda aralık 2013 te yürürlüğe giren son değişikliklerden sonra, isteyen tüm yabancı vatandaşlar için Bulgaristandaki herhangi bir bankaya 1 milyon leva (yaklaşık yarım milyon euro dan biraz daha fazla) en azından 5 sene bir süre için yatırmaları durumunda, Bulgaristanda devamlı oturma izni almaları için imkan sunuldu. Bu oturum izni yabancı vatandaşlara tüm Avrupa birliği sınırlarında serbest dolaşım hakkını kazandırıcaktır.


» Bulgar Konsolosluğu'nda "Sv. Kiril ve Metodi" Kutlaması .. , ,, , Wm layan "Glagolitik" alfabeyi geliştirmiştir, ı , i . [I Kiril ve Metodius kardeşler Hıristiyanlık için önemli metinlerin yanında incil'i de ¦ Slav diline çevirmiş, ilk Slav yasalarının I oluşturulmasına öncülük etmiştir. Bulgar Konsolosluğu'na yeni atanan Konsolos Angel Angelov, "Sv. Kiril i Metodi" günü kutlaması çerçevesinde verdiği davetle hem istanbullulara kendini tanıttı, hem de günün anlam ve önemi hakkında konukları bilgilendirdi.


» 1 Ocak – Yeni Yıl 3 Mart – Osmanlı’dan Kurtuluş Günü 1 Mayıs – İşçi Bayramı 6 Mayıs – Aziz Georgi Günü 24 Mayıs – Bulgaristan Eğitim Kültür ve Slav Edebiyatı Günü 6 Eylül – Bulgaristan’ın Doğu Rumeli ile Birleşme Günü 22 Eylül – Bulgaristan Bağımsızlık Günü 1 Kasım – Ulusal Liderlik Günü 24 Aralık – Noel Arifesi 25-26 Aralık – Hz. İsa’nın Doğum Günü, Noel Kutsal Cuma – Kutsal Cumartesi (Mart-Mayıs) – Ortodoks Takvimine Göre Belirlenir Paskalya (Mart-Mayıs) – Ortodoks Takvimine Göre Belirlenir 1 Ocak                     – Yeni Yıl3 Mart                      – Osmanlı’dan Kurtuluş Günü1 Mayıs                    – İşçi Bayramı6 Mayıs                    – Aziz Georgi Günü24 Mayıs                   – Bulgaristan Eğitim Kültür ve Slav Edebiyatı Günü6 Eylül                      – Bulgaristan’ın Doğu Rumeli ile Birleşme Günü22 Eylül                     – Bulgaristan Bağımsızlık Günü1 Kasım                     – Ulusal Liderlik Günü24 Aralık                    – Noel Arifesi25-26 Aralık               – Hz. İsa’nın Doğum Günü, Noel Kutsal Cuma        – Kutsal Cumartesi (Mart-Mayıs) – Ortodoks Takvimine Göre BelirlenmektePaskalya (Mart-Mayıs) – Ortodoks Takvimine Göre Belirlenmekte »   Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 09.00-10.00 / 15.00-16.00 Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 09.00-10.00 / 15.00-16.00 »


» Consultation for Bulgaria, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Bulgaria; Türkiye’ de bulunan Bulgaristan Konsoloslukları, Büyükelçiliği ve Bulgaristan vize işlemleri üzerine büyük bir bilgi havuzu olma yolunda çalışmalar sürdürürken, Türkiye’ de bulunan Bulgaristan temsilciliklerine dair ayrıntılı bilgileri. Bulgaristan Konsolosluklarının çalışma saatlerini. Bulgaristan Konsolosluklarının vize bölümü çalışma saatlerini. Türkiye Bulgaristan temsilciliklerinin resmi tatil günlerini ve Bulgaristan seyahatin de bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya TC vatandaşlığı bulunan kimselerin Bulgaristan vize işlemlerinde nasıl bir yol izlemesi gerektiğine dair kapsamlı bilgileri, nitelikli anlamda gözlem ve karşılıklı diyaloglarla edinilmiş doğru bilgileri kamuya açık bir şekilde sunmakta ve paylaşım göstermektedir. Consultation for Bulgaria web sitesinde bulunan bilgilerin doğru ve güncel bilgiler olmasına büyük bir özen gösterilmekte, hatalı ve güncelliğini korumayan bilgilerin yeni bilgilere ulaşılınca yer değiştirilmesine yine aynı titizlikle yaklaşılmaktadır. Consultation for Bulgaria web sitesi içeriğinde bulunan bilgileri destekleyen, bu bilgileri büyüten ve derin bir perspektif kazandıran yeni bilgilerin sizlerde mevcut olması halinde bu bilgileri Knight SP iletişim adreslerini kullanarak Knight SP ailesi ile paylaşabilir, güvenli ve teyit edilmiş bilgileri 48 saat içerisinde Consultation for Bulgaria web sitesinin bilgi havuzuna kazandırabilirsiniz. Consultation for Bulgaria‘ ya dair bilgi, proje ve reklam verme gibi öncelikleriniz için info@knightsp.org iletişim adresini kullanabilirsiniz.


Bulgaristan UçakBulgaristan Uçak Bileti Ve Rezervasyon

Bulgaristan seyahatinizin gerçekleşmesi için en önemli prosedürlerden birisi Bulgaristan uçak biletidir. Seyahat tarihinizle uyumlu ve gidecek olduğunuz şehre en uygun havaalanını uçak bileti almış olmanız seyahat planlarınızı aksatmayacaktır. Bulgaristan seyahatine dair planlarınızın aksamaması için erken tarihte yaptırmış olduğunuz Bulgaristan uçak bileti rezervasyonları ile her zaman başarılı bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Bulgaristan seyahat planlarınızın aksamaması için yolculuk önceliklerinizle uyumlu olan Bulgaristan uçak bileti rezervasyonlarınızı seyahatinizden önce yaptırmayı göz önünde bulundurmalısınız.

Ayrıca, erken tarihte yaptırmış olduğunuz Bulgaristan uçak bileti rezervasyonları ile Bulgaristan uçak bileti fiyatları hakkında bilgi edinebilir, seyahatinizle uyumlu Bulgaristan yönüne uçuş bilgilerinden haberdar olabilir, indirimli Bulgaristan uçak bileti kampanyalarından yararlanarak seyahatiniz öncesi ekonomik bir avantaj edinebilirsiniz.


Not: Bulgaristan uçak bileti rezervasyonlarınızı dilerseniz Bulgaristan vize başvurularınızda Bulgaristan Konsolosluğuna bir dip not olarak sunabilirsiniz. Bulgaristan Konsolosluğunun Bulgaristan uçak bileti rezervasyonlarına yönelik herhangi bir tasarrufu ise bulunmaz. Sunulacak olan Bulgaristan uçak bileti rezervasyonu Bulgaristan seyahatinizin kapsamlı bir şekilde planlandığına dair gösterge olacaktır.
Bulgaristan Uçak Bileti için tıklayın.Bulgaristan Havaalanları

Sofya Havaalanı

Burgaz Havaalanı

Filibe Havaalanı

Varna Havaalanı

Bulgaristan Konsolosluğu resmi web sitesi:www.mfa.bg/bg/90