Duyurular
» 2014 SENESİNDEN İTİBAREN BULGARİSTANDA DEVAMLI OTURUM İZNİ 1 MİLYON LEVA BEDELİNDE OLUCAK Bulgaristan Cumhuriyeti yabancılar kanununda aralık 2013 te yürürlüğe giren son değişikliklerden sonra, isteyen tüm yabancı vatandaşlar için Bulgaristandaki herhangi bir bankaya 1 milyon leva (yaklaşık yarım milyon euro dan biraz daha fazla) en azından 5 sene bir süre için yatırmaları durumunda, Bulgaristanda devamlı oturma izni almaları için imkan sunuldu. Bu oturum izni yabancı vatandaşlara tüm Avrupa birliği sınırlarında serbest dolaşım hakkını kazandırıcaktır.


» Bulgar Konsolosluğu'nda "Sv. Kiril ve Metodi" Kutlaması .. , ,, , Wm layan "Glagolitik" alfabeyi geliştirmiştir, ı , i . [I Kiril ve Metodius kardeşler Hıristiyanlık için önemli metinlerin yanında incil'i de ¦ Slav diline çevirmiş, ilk Slav yasalarının I oluşturulmasına öncülük etmiştir. Bulgar Konsolosluğu'na yeni atanan Konsolos Angel Angelov, "Sv. Kiril i Metodi" günü kutlaması çerçevesinde verdiği davetle hem istanbullulara kendini tanıttı, hem de günün anlam ve önemi hakkında konukları bilgilendirdi.


» 1 Ocak – Yeni Yıl 3 Mart – Osmanlı’dan Kurtuluş Günü 1 Mayıs – İşçi Bayramı 6 Mayıs – Aziz Georgi Günü 24 Mayıs – Bulgaristan Eğitim Kültür ve Slav Edebiyatı Günü 6 Eylül – Bulgaristan’ın Doğu Rumeli ile Birleşme Günü 22 Eylül – Bulgaristan Bağımsızlık Günü 1 Kasım – Ulusal Liderlik Günü 24 Aralık – Noel Arifesi 25-26 Aralık – Hz. İsa’nın Doğum Günü, Noel Kutsal Cuma – Kutsal Cumartesi (Mart-Mayıs) – Ortodoks Takvimine Göre Belirlenir Paskalya (Mart-Mayıs) – Ortodoks Takvimine Göre Belirlenir 1 Ocak                     – Yeni Yıl3 Mart                      – Osmanlı’dan Kurtuluş Günü1 Mayıs                    – İşçi Bayramı6 Mayıs                    – Aziz Georgi Günü24 Mayıs                   – Bulgaristan Eğitim Kültür ve Slav Edebiyatı Günü6 Eylül                      – Bulgaristan’ın Doğu Rumeli ile Birleşme Günü22 Eylül                     – Bulgaristan Bağımsızlık Günü1 Kasım                     – Ulusal Liderlik Günü24 Aralık                    – Noel Arifesi25-26 Aralık               – Hz. İsa’nın Doğum Günü, Noel Kutsal Cuma        – Kutsal Cumartesi (Mart-Mayıs) – Ortodoks Takvimine Göre BelirlenmektePaskalya (Mart-Mayıs) – Ortodoks Takvimine Göre Belirlenmekte »   Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 09.00-10.00 / 15.00-16.00 Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 09.00-10.00 / 15.00-16.00 »


Bulgaristan UçakBulgaristan Uçak Bileti Ve Rezervasyon

Bulgaristan seyahatinizin gerçekleşmesi için en önemli prosedürlerden birisi Bulgaristan uçak biletidir. Seyahat tarihinizle uyumlu ve gidecek olduğunuz şehre en uygun havaalanını uçak bileti almış olmanız seyahat planlarınızı aksatmayacaktır. Bulgaristan seyahatine dair planlarınızın aksamaması için erken tarihte yaptırmış olduğunuz Bulgaristan uçak bileti rezervasyonları ile her zaman başarılı bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Bulgaristan seyahat planlarınızın aksamaması için yolculuk önceliklerinizle uyumlu olan Bulgaristan uçak bileti rezervasyonlarınızı seyahatinizden önce yaptırmayı göz önünde bulundurmalısınız.

Ayrıca, erken tarihte yaptırmış olduğunuz Bulgaristan uçak bileti rezervasyonları ile Bulgaristan uçak bileti fiyatları hakkında bilgi edinebilir, seyahatinizle uyumlu Bulgaristan yönüne uçuş bilgilerinden haberdar olabilir, indirimli Bulgaristan uçak bileti kampanyalarından yararlanarak seyahatiniz öncesi ekonomik bir avantaj edinebilirsiniz.


Not: Bulgaristan uçak bileti rezervasyonlarınızı dilerseniz Bulgaristan vize başvurularınızda Bulgaristan Konsolosluğuna bir dip not olarak sunabilirsiniz. Bulgaristan Konsolosluğunun Bulgaristan uçak bileti rezervasyonlarına yönelik herhangi bir tasarrufu ise bulunmaz. Sunulacak olan Bulgaristan uçak bileti rezervasyonu Bulgaristan seyahatinizin kapsamlı bir şekilde planlandığına dair gösterge olacaktır.
Bulgaristan Uçak Bileti için tıklayın.Bulgaristan Havaalanları

Sofya Havaalanı

Burgaz Havaalanı

Filibe Havaalanı

Varna Havaalanı

Bulgaristan Konsolosluğu resmi web sitesi:www.mfa.bg/bg/90