Duyurular
» 2014 SENESİNDEN İTİBAREN BULGARİSTANDA DEVAMLI OTURUM İZNİ 1 MİLYON LEVA BEDELİNDE OLUCAK Bulgaristan Cumhuriyeti yabancılar kanununda aralık 2013 te yürürlüğe giren son değişikliklerden sonra, isteyen tüm yabancı vatandaşlar için Bulgaristandaki herhangi bir bankaya 1 milyon leva (yaklaşık yarım milyon euro dan biraz daha fazla) en azından 5 sene bir süre için yatırmaları durumunda, Bulgaristanda devamlı oturma izni almaları için imkan sunuldu. Bu oturum izni yabancı vatandaşlara tüm Avrupa birliği sınırlarında serbest dolaşım hakkını kazandırıcaktır.


» Bulgar Konsolosluğu'nda "Sv. Kiril ve Metodi" Kutlaması .. , ,, , Wm layan "Glagolitik" alfabeyi geliştirmiştir, ı , i . [I Kiril ve Metodius kardeşler Hıristiyanlık için önemli metinlerin yanında incil'i de ¦ Slav diline çevirmiş, ilk Slav yasalarının I oluşturulmasına öncülük etmiştir. Bulgar Konsolosluğu'na yeni atanan Konsolos Angel Angelov, "Sv. Kiril i Metodi" günü kutlaması çerçevesinde verdiği davetle hem istanbullulara kendini tanıttı, hem de günün anlam ve önemi hakkında konukları bilgilendirdi.


» 1 Ocak – Yeni Yıl 3 Mart – Osmanlı’dan Kurtuluş Günü 1 Mayıs – İşçi Bayramı 6 Mayıs – Aziz Georgi Günü 24 Mayıs – Bulgaristan Eğitim Kültür ve Slav Edebiyatı Günü 6 Eylül – Bulgaristan’ın Doğu Rumeli ile Birleşme Günü 22 Eylül – Bulgaristan Bağımsızlık Günü 1 Kasım – Ulusal Liderlik Günü 24 Aralık – Noel Arifesi 25-26 Aralık – Hz. İsa’nın Doğum Günü, Noel Kutsal Cuma – Kutsal Cumartesi (Mart-Mayıs) – Ortodoks Takvimine Göre Belirlenir Paskalya (Mart-Mayıs) – Ortodoks Takvimine Göre Belirlenir 1 Ocak                     – Yeni Yıl3 Mart                      – Osmanlı’dan Kurtuluş Günü1 Mayıs                    – İşçi Bayramı6 Mayıs                    – Aziz Georgi Günü24 Mayıs                   – Bulgaristan Eğitim Kültür ve Slav Edebiyatı Günü6 Eylül                      – Bulgaristan’ın Doğu Rumeli ile Birleşme Günü22 Eylül                     – Bulgaristan Bağımsızlık Günü1 Kasım                     – Ulusal Liderlik Günü24 Aralık                    – Noel Arifesi25-26 Aralık               – Hz. İsa’nın Doğum Günü, Noel Kutsal Cuma        – Kutsal Cumartesi (Mart-Mayıs) – Ortodoks Takvimine Göre BelirlenmektePaskalya (Mart-Mayıs) – Ortodoks Takvimine Göre Belirlenmekte »   Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 09.00-10.00 / 15.00-16.00 Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 09.00-10.00 / 15.00-16.00 »


» Consultation for Bulgaria, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Bulgaria; Türkiye’ de bulunan Bulgaristan Konsoloslukları, Büyükelçiliği ve Bulgaristan vize işlemleri üzerine büyük bir bilgi havuzu olma yolunda çalışmalar sürdürürken, Türkiye’ de bulunan Bulgaristan temsilciliklerine dair ayrıntılı bilgileri. Bulgaristan Konsolosluklarının çalışma saatlerini. Bulgaristan Konsolosluklarının vize bölümü çalışma saatlerini. Türkiye Bulgaristan temsilciliklerinin resmi tatil günlerini ve Bulgaristan seyahatin de bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya TC vatandaşlığı bulunan kimselerin Bulgaristan vize işlemlerinde nasıl bir yol izlemesi gerektiğine dair kapsamlı bilgileri, nitelikli anlamda gözlem ve karşılıklı diyaloglarla edinilmiş doğru bilgileri kamuya açık bir şekilde sunmakta ve paylaşım göstermektedir. Consultation for Bulgaria web sitesinde bulunan bilgilerin doğru ve güncel bilgiler olmasına büyük bir özen gösterilmekte, hatalı ve güncelliğini korumayan bilgilerin yeni bilgilere ulaşılınca yer değiştirilmesine yine aynı titizlikle yaklaşılmaktadır. Consultation for Bulgaria web sitesi içeriğinde bulunan bilgileri destekleyen, bu bilgileri büyüten ve derin bir perspektif kazandıran yeni bilgilerin sizlerde mevcut olması halinde bu bilgileri Knight SP iletişim adreslerini kullanarak Knight SP ailesi ile paylaşabilir, güvenli ve teyit edilmiş bilgileri 48 saat içerisinde Consultation for Bulgaria web sitesinin bilgi havuzuna kazandırabilirsiniz. Consultation for Bulgaria‘ ya dair bilgi, proje ve reklam verme gibi öncelikleriniz için info@knightsp.org iletişim adresini kullanabilirsiniz.


Bulgaristan HotelBulgaristan Hotel

Bulgaristan seyahatinizin konforlu ve güvenli geçebilmesi için bir takım prosedürlerin geride bırakılması gerekmektedir. Bulgaristan seyahati öncesi en somut prosedürlerin başında Bulgaristan vizesi işlemleri gelirken, Bulgaristan vizesi olmadan bu ülkeye seyahatinizin gerçekleşmesi mümkün olmayacaktır. Eksik ve hatalı organize edilen evraklar ise başarılı bir şekilde Bulgaristan vizesi almanızı engelleyecektir. Bulgar vize işlemleri için önemli ve gözden kaçırılan evraklardan bir tanesi Bulgaristan otel rezervasyonudur. Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgari vizesi evrakları arasında ‘’confirmation’’ edilmiş otel rezervasyonu görmek istemektedir, ‘’confirmation’’ edilmiş Bulgaristan otel rezervasyonu Bulgaristan vize belgeleri arasında bulundurulmalısınız. Yaptırmış olduğunuz Bulgaristan otel rezervasyonu ise seyahat sürenizi kapsamalıdır.

Seyahatinize dair yapılmış kapsamlı bir plan daima başarılı ve güvenli bir yolculuk geçirmenizi sağlayacaktır. Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan otel rezervasyonu ‘’confirmation’’ u olmadan vize başvuru işlemlerinizi kabul etmezken seyahatiniz öncesi Bulgaristan otel rezervasyonunuz olmadan Bulgaristan vize başvurularında bulunmamalısınız. Tamamlanamamış ve hatalı evraklarla gerçekleştirilen Bulgaristan vize işlemleri sizler için hem zaman kaybı oluşturacak ve aynı zamanda Bulgaristan Konsolosluğu yapmış olduğunuz vize başvurunuzu geri çevirecektir.

Ayrıca erken yaptırmış olduğunuz Bulgaristan otel rezervasyonu ile Bulgaristan’da bulunan oteller hakkında bilgiler edinebilir, Bulgar otel fiyatlarını öğrenebilir, seyahatinizin belki de en önemli kısmını oluşturacak olan Bulgaristan konaklamanıza dair detaylara çözüm üretebilirsiniz.Bulgaristan Hotel Rezervasyonu için tıklayın.Bulgaristan Otelleri

Sofya Otelleri

Atm Center Hotel 
Venice Apartments
Lozenetz Hotel 
Hotel Anel
Hotel Adria 


Varna Otelleri

Panorama Hotel 
Sunline Apartments
Hotel Elegance
Golden Tulip Varna 
Prima Guest Hotel 


Filibe Otelleri

Hotel Leipzig
Business Hotel Plovdiv
Alliance Hotel
Art Hotel Dali
Plaza Hotel


Burgaz Otelleri 

Primaretz Grand Hotel 
Luxury Spartment Burgaz
Hotel Gran Via 
Hotel Burgas 
Aqua Hotel 


Bulgaristan Otel Rezervasyonu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bulgaristan Otel Rezervasyonu Yaptırdığıma Nasıl Emin Olabilirim?

Bulgaristan'da bulunan otellerden rezervasyon yaptırdığınıza emin olabilmek için, onay sayfası ve onay butonu görecek, onay sayfasında pin veya şifre numaraları, otel rezervasyon bilgileri, otel rezervasyonuna dair numaralarınız bulunacaktır. Bu bilgileri Bulgaristan otel rezervasyonu işlemlerinizin güvenliğini temin ederken, başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olan rezervasyona dair göstergelerdir.


Bulgaristan Otel Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim?

Bulgaristan otel rezervasyonunuz iptal etmek isteyebilirsiniz, söz konusu durumda yapılması gereken ilk şey otel rezervasyon iptal koşulları hakkında bilgi edinmek olacaktır. Bazı otellerin iptal etme gibi esneklik hakkı bulunurken, bazı otellerin ise böyle bir hakkı bulunmaz. İptal edemediğiniz rezervasyonlar için otel’in özel programı, yoğunluğu ve boşluğu göz önünde bulundurulurken, iptal etme olanağı sağlayan otellerden iptal işlemi gerçekleştirilebilir.


Bulgaristan Otellerinin Oda Fiyatlarını Nasıl Görebilirim?

Bulgaristan otel oda fiyatları ziyaret ettiğiniz sayfanın hemen sağında belirecektir. Baktığınız odanın koşullarına göre Bulgaristan otel fiyatları değişebilirken, önceliklerinize göre olan odayı tercih edebilirisiniz.


Bulgaristan Otel Rezervasyonu İçin Depozito Ödemem Gerekir mi?

Bulgaristan otel rezervasyonu için depozito ödemesi yaygın bir sorudur. Genel hatlarıyla Bulgaristan bulunan oteller için depozito ödemesi gerekmezken, söz konusu durum tam tersi olduğu durumlarda ise otelin koşulları bölümünden depozito ödemesi konusunda işleminizi teyit edebilirsiniz?Bulgaristan Konsolosluğu resmi web sitesi: www.mfa.bg/bg/90