Aile Birleşimi

Bulgaristan Aile Birleşimi

Bulgaristan Aile Birleşimi,  Bulgaristan aile birleşimi eşlerin veya çocukların birlikte aynı ülke sınırları içinde yaşamak üzere talep ettiği oturum iznidir.  Bulgaristan’da ikamet eden bir Bulgaristan vatandaşının olması gerekmektedir. Aile birleşimi tanımı, Bulgaristan’da ikamet eden kişi ve bu kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan eşi, velisi ve çocuğunu kapsamaktadır. Bir Bulgaristan vatandaşı belirli koşulları sağlayabildiğinde bir veya birkaç yakınını yanına getirtebilir. Bir Bulgaristan vatandaşıyla bir Türkiye vatandaşı arasında evlilik gerçekleşmişse de eşe bağlı olarak oturum izni alınmaktadır. Aile birleşimi gerçekleştirecek kişilerin pasaport sahibi olması,  D tipi vizeye sahip olması gerekmektedir.

Aile Birleşimi İçin,

Bulgaristan aile birleşimi talebinde bulunan kişi Bulgaristan’da refah içerisinde yaşayabileceğini istenilen belgelerle beyan edilmelidir.  Aile olacak kişilerin gelirleri asgari geçim sınırının altında olmamalıdır.

Bulgaristan’da beraber yaşayacak kişilerin beraber kalacakları yaşam standartlarına uygun konutun kira veya tapu bilgilerini beyan edilmelidir.

Evlilik ile Aile Birleşimi

Bulgaristan  vatandaşıyla evlenen bir Türk vatandaşı aile birleşimi vizesi talep edebilmektedir. Kişinin aile birleşimi vizesini almak için belirli şartları ve koşulları yerine getirmesi ön koşulu bulunur.

Uluslararası evlilik belgesi, ikametgah, nüfus kayıt örneği gerekmektedir. 

Bulgaristan aile birleşimi konusunda AB standart ve ölçülerini uygulamaktadır. Bulgaristan’da oturum izni alacak kişilerin mesleki durumları ve yaşam standartları incelendiği göz önünde bulundurulmalıdır. 

Bu internet sitesi Bulgaristan Konsolosluğu'nun resmi sitesi değildir. Burada yer alan bilgilerin doğruluğunu işlemlerinize başlamadan önce mutlak suretle teyit ediniz. Bulgaristan Vizesi, Evlilik Yoluyla Bulgaristan Vatandaşlığı, D Vize ve Oturum İzni işlemlerinizle ilgili en güncel ve doğru bilgileri Bulgaristan Büyükelçiliği ve Bulgaristan Başkonsolosluğu’nun resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz.

bulgaristan konsolosluğu vize

 

Duyurular

Bulgaristan Konsoloslukları Resmi Tatil Duyurusu

Bulgaristan Bağımsızlık Günü Dolayısıyla Resmi Tatil Bilindiği gibi 3 Mart Bulgaristan Cumhuriyeti tarafından Milli Bağımsızlık Gün...
2018-03-15 15:55:14 Devamı...

Bulgaristan Vatandaşlarının Türk Vatandaşlığı Alma Hakkı

31 Mayıs 2017 tarihli Balkan Ülkeleri Vatandaşlıklarının İstisnai Olarak Türk Vatandaşlığını Kazanmaları adlı genelge ile gerekli şart...
2018-01-02 17:48:09 Devamı...

Bulgaristan Konsolosluklarının Yılbaşında Kapalı Olduğu Günler

Değerli ziyaretçimiz; Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara Bulgaristan Başkonsolosluğu İstanbul Bulgaristan Konsolosluğu Edirne Bulg...
2017-12-20 11:16:50 Devamı...

2014 SENESİNDEN İTİBAREN BULGARİSTANDA DEVAMLI OTURUM İZNİ

Bulgaristan  Vatandaşlık Satın Almak   Avrupa birliği ülkesi olan Bulgaristan yatırımcılara vatandaşlık hakkı tan...
2017-09-28 11:16:58 Devamı...
Tüm Duyurular
Aile Birleşimi