Bulgaristan Aile Birleşimi

Bulgaristan Aile Birleşimi

Bulgaristan Aile Birleşimi; aile birleşimi eşlerin veya çocukların birlikte aynı ülke sınırları içinde yaşamak üzere talep ettiği oturum iznidir. Bulgaristan’da ikamet eden bir Bulgaristan Vatandaşı'nın olması gerekmektedir. Aile birleşimi tanımı, Bulgaristan’da ikamet eden kişi ve bu kişinin Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan eşi, velisi ve çocuğunu kapsamaktadır. Bir Bulgaristan Vatandaşı belirli koşulları sağlayabildiğinde bir veya birkaç yakınını yanına getirtebilir. Bir Bulgaristan Vatandaşı ile bir Türkiye Vatandaşı arasında evlilik gerçekleşmişse eşe bağlı olarak oturum izni alınmaktadır. Aile birleşimi gerçekleştirecek kişilerin resmi nikahını gerçekleştirmiş olması, pasaport sahibi olması ve D Tipi vizeye sahip olması gerekmektedir.

Aile Birleşimi İçin,

Bulgaristan Aile Birleşimi talebinde bulunan kişi Bulgaristan’da refah içerisinde yaşayabileceğini istenilen belgelerle beyan etmelidir.  Aile olacak kişilerin gelirleri asgari geçim sınırının altında olmamalıdır.

Bulgaristan’da beraber yaşayacak kişilerin beraber kalacakları yaşam standartlarına uygun konutun kira veya tapu bilgilerini beyan edilmelidir. Tüm bu evrakların yanı sıra her iki tarafın da eliliklerinin sahte olmadığını beyan evlilik özgeçmeişi belgesi ile taahhütname imzalamaları gerekmektedir. Verilen bilgilerin her iki eş açısından tutarlı olması ve çelişkili beyanlara yer verilmemesi gerekmektedir.

bulgaristan aile birleşimi

Evlilik ile Aile Birleşimi

Bulgaristan Vatandaşıyla evlenen bir Türk Vatandaşı aile birleşimi vizesi talep edebilmektedir. Kişinin aile birleşimi vizesini almak için belirli şartları ve koşulları yerine getirmesi ön koşulu bulunur.

  • Uluslararası Evlilik Belgesi,
  • Uluslararası Doğum Kayıt Örneği,
  • İkametgah Belgesi,
  • Nüfus Kayıt Örneği
  • Türk eşin adına Bulgaristan Bankasından alınan  Banka Referans Mektubu gibi bazı belgeler gerekmektedir. 

Bulgaristan Aile Birleşimi konusunda AB standart ve ölçülerini uygulamaktadır. Bulgaristan’da oturum izni alacak kişilerin mesleki durumları ve yaşam standartları incelendiği göz önünde bulundurulmalıdır. 

Bu internet sitesi Bulgaristan Konsolosluğu'nun resmi sitesi değildir. Burada yer alan bilgilerin doğruluğunu işlemlerinize başlamadan önce mutlak suretle teyit ediniz. Bulgaristan Vizesi, Evlilik Yoluyla Bulgaristan Vatandaşlığı, D Vize ve Oturum İzni işlemlerinizle ilgili en güncel ve doğru bilgileri Bulgaristan Büyükelçiliği ve Bulgaristan Başkonsolosluğu’nun resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz.

bulgaristan aile birleşimi

 

Duyurular

Bulgaristan Konsoloslukları Resmi Tatil Duyurusu

Bulgaristan Bağımsızlık Günü Dolayısıyla Resmi Tatil Bilindiği gibi 3 Mart Bulgaristan Cumhuriyeti tarafından Milli Bağımsızlık Gün...
2018-03-15 15:55:14 Devamı...

Bulgaristan Vatandaşlarının Türk Vatandaşlığı Alma Hakkı

31 Mayıs 2017 tarihli Balkan Ülkeleri Vatandaşlıklarının İstisnai Olarak Türk Vatandaşlığını Kazanmaları adlı genelge ile gerekli şart...
2018-01-02 17:48:09 Devamı...

Bulgaristan Konsolosluklarının Yılbaşında Kapalı Olduğu Günler

Değerli ziyaretçimiz; Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara Bulgaristan Başkonsolosluğu İstanbul Bulgaristan Konsolosluğu Edirne Bulg...
2017-12-20 11:16:50 Devamı...

2014 SENESİNDEN İTİBAREN BULGARİSTANDA DEVAMLI OTURUM İZNİ

Bulgaristan  Vatandaşlık Satın Almak   Avrupa birliği ülkesi olan Bulgaristan yatırımcılara vatandaşlık hakkı tan...
2017-09-28 11:16:58 Devamı...
Tüm Duyurular
Aile Birleşimi